DR. Yaşar GENCER
Muayenesi

Çık

DOLGU (YÜZ)

Yüz Dolgusu ; Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak(dudak dolgusu), burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık(Nasolabial çizgiler),elmacık kemikleri belirginleştirmek,burundaki bazı yükseklik sorunlarının düzeltilmesi asimetrik  dudakların düzeltilmesi, burun kaldırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.
 Özetle dolgu maddeleri ile ciltteki kırışıklıklar giderilir ve kaybedilen yapılar yerine konulduğu için cilt daha genç bir görünüm kazanır.
Kullanılan maddenin özelliğine göre hyalüronik asit içeren preparatlarda 6-12 ay, Poly L Laktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, Hidroksi apatit içeren preparatlarda 3 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder.
Biz, kliniğimizde daha çok olacak şekilde, polilaktik asit ve hidroksiapatit (akıllı dolgu) tercih etmekteyiz.Dolgu uygulamasının ömrü 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir. Bu süre seçilen dolgunun içeriğine ve yoğunluğuna göre değişmektedir.
 Uygulama alanında geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geriler. Morluklara kapatıcı sürülebilir. Yüz dolgusundan sonra iki gün ağır spor yapılmaz. Sırt üstü yatmak faydalıdır.18 saat aşırı sıcak banyo yapılmamalıdır. Yüze hafif masajlar yapılabilir. İşlemden sonra buz uygulanmak faydalıdır.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

DOLGU (VÜCUT)

Vücut dolgusu, vücudun belirli bölgelerinde oluşan hacim kayıpları, şekil bozuklukları ve asimetri sorunlarının giderilmesi ile daha estetik bir görünümün sağlanması için yapılan dolgu işlemleridir. 
Vücut dolgusu, cerrahi bir operasyona gerek duyulmaması durumunda, uygulanabilecek en etkili ve ideal tedavi yöntemidir. Özellikle hamilelik sonrası boşalmış ve diriliğini kaybetmiş ya da küçük göğüsleri dolgunlaştırmak için ameliyatsız bir yöntemdir.
Bu uygulama sayesinde ameliyatsız  kalıcı vücut dolgusuyla meme büyütme ile birlikte vücudun birçok alanında uygulanabilmektedir.
Bu uygulamalara bir diğer örnek bacak asimetri düzeltilmesinde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.Yaşlanmanın belirtilerinden olan ellerdeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamada el bölgesinde oluşan kırışık ve derin çizgilenmeler giderilerek gençleşme sağlamaktadır.
* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Göz altı ışık dolgu uygulaması ile göz bölgesindeki çöküklük, morluk ve torbalanma sorunların giderilerek kişinin dinamik daha ışıltılı bir yüz yapısına kavuşmasını sağlamaktır.

 Hyalüronik asit ışık dolgusu ile yorgun ve soluk bir görünüme neden olan göz bölgesindeki deformelerinin giderilmesi ile birlikte genç ve ışıltılı bir görünüm elde etmek mümkündür.
Bu işlemin kalıcılık süresi 9-18 ay olarak değişir. Uygulanan bölgeye tekrar işlem yapılmasında herhangi bir sakınca gözükmez.Bu uygulama sonra hastanın dikkat etmesi gereken durumlardan birisi 3 gün boyunca yüz üstü yatmaması ve yüz bölgesini herhangi bir kaza, darbelerden koruması ve en az 24 saat sıcak temas edilmemesi gerekir.Nadiren 1-2 gün süren ödem olabilir bu geçici etkilerdir. Bu uygulama diğer dolgu işlemleri ile kombine bir şekilde yapılabilir.
* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


DUDAK DOLGUSU

Dudak kalınlaştırma ve şekillendirme işleminde, hyalüronik asit dudak dolgusu en ideal tedavi yöntemidir. Dudak dolgu uygulamasının amacı, dudak bölgesindeki hacim kayıplarının giderilerek, yüz hatları ile uyumlu doğal bir dudak görüşünün sağlanması olmalıdır.
 Uygulama sonrasında hafif düzeyde bir şişlik oluşmaktadır.Bu şişlik geçici bir durumdur. Dudak büyütme uygulamasından sonra 3-4 saat aralığında bir şeyler yenilip içilmemelidir.. İşlemin etki süresi seçilen dolguya göre 6 ile 18 ay aralığında değişkenlik gösterir. 
* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
 

"Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."