DR. Yaşar GENCER
Muayenesi

Çık

1-BOTOX YÜZ (KIRIŞIKLIK TEDAVİSİNDE)

En çok estetik uygulamalarda kullanılan bu toksin yüzün kırışıklıklarını gidermek, aşırı terleme ve migren gibi geniş bir tedavi yelpazesinde kullanılır. Botox tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın, göz etrafı ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır.

Hem bayan hem erkekler için uygulanabilen Botox uygulaması doktor muayenesinde yapılabilir.

İşlem sırasında hasta herhangi bir acı hissetmiyor ve yaklaşık 15 dakika sürüyor.İlacın etkisi enjeksiyondan sonra 3 gün içinde başlar ve 10 günde tam etki alınır.Ana mimik kasları normal işlevini sürdüklerinden yüz ifadesinde doğal olmayan donuk bir maske ifadesi kesinlikle oluşmaz.

Botoks' un maksimum etkisini göstermesi için hasta 2-3 saat boyunca dik pozisyonda kalmalıdır. Son olarak hastaların 2-3 saat boyunca mimik kaslarını çalıştırmaları istenmeli ve 12 saat sıcak ile temas ettirilmemelidir. Kaşlar arasında ki kırışıklıklar için kaş çatma(kızma ifadesi), alın kırışıklıkları için kaş kaldırma(şaşırma ifadesi) ve göz kırışıklıkları için gözleri kısmak (gülümseme ifadesi)maksimum faydayı sağlar.

Botox doğru bir şekilde ve dozda yapıldıktan sonra etkisi 4. Aydan azalmaya başlar ve 6. Ayda tamamen kaybolur ve tekrarlanması gerekir. Bazı kişilerde ikinci botox uygulaması sonrası bu süre 8. Aya kadar uzayabilir.

Merkezimizde Fransız Botox kullanılmakta özel yüz estetiği odasında ölçümler yapıldıktan sonra Uzman Doktor tarafından yapılmaktadır.


* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

2-BOTOX (TERLEME TEDAVİSİNDE)

 Aşırı terleme tedavisinde en etkin tedavilerden biri botoks enjeksiyonlarıdır. Özellikle yüz, koltukaltı ve avuç içi bölgelerinde tek seans ile terleme tamamen kaybolur. Botoksun etkisi 6-8 ay kadar sürmektedir. Botoks işlemi 15 dakikada uygulanmaktadır, herhangi bir anestezi gerektirmez. Tedavinin yan etkisi yoktur. Botoks işlemi yapıldıktan sonra 4-7 gün içinde terlemede yavaşlama olur. İşlemden on gün sonra terleme tamamen azalır.

Bu bölgelerdeki terlemenin azalması herhangi bir sağlık sorununa neden olmamaktadır.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

"Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."