DR. Yaşar GENCER
Muayenesi

Çık

MezoterapiÇok ince ve küçük iğne uçları kullanılarak elle yada özel tabanca ile derinin istenilen tabakasını tedavi için kullanılan ilaçların çok daha düşük dozlarda problemli olan yere enjekte edilerek tedavi edilmesidir.Vücut dolaşımını katılarak ilgili rahatsızlığın olduğu organ veya dokuya yeterli miktarda ilaç gönderebilmek için ağız yoluyla çok dokunun ihtiyacından daha fazla dozda ilaca ihtiyaç vardır. doğal olarak hem ilacın dozunun yüksek olması hem de tüm vücudu dolaşması nedeniyle bazı yan etkiler oluşabilir Mezoterapi işlemin çok küçük dozlarla ve tüm vücudu dolaşmadan yapılmasını sağladığı için olası yan etkilerden vücudu korur direk dokuya enjekte edildiği için daha hızlı ve etkin tedavi imkanı sağlar.

Selülit tedavisi bölgesel yağlanma tedavisi ağrı tedavisi saç dökülme tedavisi cilt yenileme tedavisi ve estetik amaçla yoğun bir şekilde kullanılır.

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

-MEZOTERAPi VE SELÜLİT

Dolaşımı bozulmuş olan vücut bölgelerinde oluşan portakal kabuğu görünümü ve buna bağlı ağrı durumlarında sebebi düzeltmek için ve oluşan ağrıyı azaltmak için mezoterapi tekniği ile lokal olarak selülitli bölgeye dolaşımı düzeltecek pürüzsüzlüğü sağlayacak ve dokunu tekrara gerilme ve toplamasını sağlayacak ilaçlar enjekte edilir. Sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür.

-MEZOTERAPİ VE BÖLGESEL YAĞLANMA

Bağ dokusu arasında oluşan sertlik nedeniyle ve alınan kalori fazlalığı dolayı ve hormanel problemlerin etkisiyle yağ hücrelerin hipertirofisi (büyüme) sonucu bölgesel kitleler ve taşmalar oluşur.

Buna bağlı estetik görünümü,vücut konturu bozulur bedensel genişleme oluşur kişiler aynaya küser mezoterapi ile lokal olarak yağları parçalamak için ve bu parçalanan yağların vücuttan atılması sağlamak için ve küçülen yağ hücreleri nedeniyle oluşabilecek deri sarkmaları önlemek için ilgili ilaçlar enjekte edilir.Sonuçları yüz güldürücüdür cerrahi düşünmeyen hastalar için iyi bir seçenektir.

-AĞRI MEZOTERAPİSİ

Akut veya kronik eklem,kas,fibromiyalji gibi ağrılı durumlarda mezoterapi ile lokal olarak ağrının nedenine yönelik ilaçlar ve ağrıyı bloke edecek ilaçlar enjekte edilir çok kısa sürede hasta işlemin faydasını görür .Duruma göre tekrarlayan enjeksiyonlar yapılır.

-SAÇ MEZOTERAPİSİ

Çevresel genetik yaş cinsiyet hormanel beslenme alışkanlıkları ve stres nedeniyle günümüz insanını saç dökülme problemi çoktur. Saç kökünü besleyecek ve dökülmemenin sebebini nötralize ederek saç kökü ve derisi için gerekli tüm ilaçlar çok özel ince iğne uçları ile mezoterapi şeklinde enjekte edilir. Tedavi sonucunda dökülme %90 durur,var olan saçlar sağlamlaşır ve kalınlaşır çok ince olan tüyler saç kılı haline gelir.

-MEZOTERAPİ VE CİLT YENİLEME

genetik faktör hormanel sebepler çevresel faktörler cinsiyet hormanel nedenlerle oluşan cilt yıpranmaları oluşan kırışıklar mimik çizgileri lekeler sebebi tedavi edecek olan ilaçların lokal olarak mezoterapi ilgili cilt kısımlarına enjeksiyonu ile ciltte yenilenme aydınlanma kırışıklık açılması leke azalması ve nemlenmesi sağlanır.

"Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."